Logowanie
 ASUS Bravo220 - zielone drzewko wśród traw
ASUS Bravo220 - zielone drzewko wśród traw
Korporacja ASUSTeK Computer Inc. wprowadza na rynek ekologiczną edycję karty graficznej ze znanej już dobrze rodziny NVIDIA GeForce GT 220. ASUS Bravo220, bo to o niej mowa podobnie, jak niektóre modele konwencjonalnego wydania oparta jest na płytce PCB typu Low Profile. Główną różnicą jest natomiast pasywny system chłodzenia, który co ciekawe, przypomina do złudzenia zielone drzewo osadzone wśród wysokich traw, gdy spojrzymy na kartę z profilu. Tego typu kształt radiatora nie jest jednak przypadkiem.

Główną ideą przy projektowaniu karty ASUS Bravo220 był jej pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Należy zwrócić uwagę na fakt, że karta zużywa nawet o 21% mniej energii w trybie pracy 2D, niż ma się to w przypadku referencyjnych modeli układu. Przy obciążeniu w trybie 3D oszczędność sięga nawet 10%. Pasywny system chłodzenia oprócz tego, że wygląda efektownie, wpływa pozytywnie na komfort użytkowania komputera z racji tego, że nie wydziela w ogóle hałasu, a ma to duże znaczenie, albowiem karta ASUS Bravo220 przeznaczona jest dla komputerów typu Home Theater Personal Computer (HTPC), czyli konfiguracji multimedialnych nastawionych w dużej mierze na rozrywkę filmową, a jak wiadomo hałas generowany przez wentylator karty w tym wypadku jest niepożądany.

Kolejną z ciekawostek jest dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania przeznaczony do obsługi oprogramowania ASUS Bravo Media Center, które w pełni wykorzysta multimedialny potencjał karty. Pilot komunikuje się z komputerem dzięki przewodowemu sensorowi podczerwieni, który ukryć możemy w miejscu niedostępnym dla oka. Wspomnę jeszcze o technologii ASUS Exclusive Splendid Plus, która jest jedną z wielu wspieranych przez ASUS Bravo220. Funkcja ma na celu automatyczne dostosowywanie jakości obrazu filmu w przypadku, gdy jego pierwowzór odbiega od norm jakościowych. Technologia Splendid kontroluje aktualne nasycenie kolorów, ich jasność i w razie potrzeby podsyca, bądź zmniejsza kontrast obrazu lub niektórych jego elementów, co dotyczy także jasności.

Procesor graficzny NVIDIA GeForce GT 220 wyprodukowany został w 40-nanometrowym procesie technologicznym. Jego domyślna częstotliwość taktowania, to 525MHz, co dotyczy także ASUS Bravo220. Pamięć wideo karty, to także standardowe 1024MB DDR2 ze 128-bitową szyną dostępu i 800MHz efektywnym zegarem. ASUS Bravo220 kompatybilna jest z DirectX 10.1, NVIDIA CUDA oraz NVIDIA PhysX.

Źródło: ASUSTeK Computer Inc.
Poleć znajomym:
Poprzedni

Dwuekranowy telefon od HTC
Następny

Adobe CS5
 Reklama
 Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 Dodaj komentarz
Dla wszystkich komentarzy wymagana jest ich akceptacja przez moderatora.

Nick:



AntyBOT (dla niezalogowanych): Napisz słowo hotfix wielkimi literami



 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook