Firma Corsair zapowiedziała, że podczas zbliżających się targów CeBIT 2010 oficjalnie zaprezentowana zostanie obudowa Obsidian Series 700D. Co ciekawe, będzie to dopiero druga obudowa w asortymencie jednego z czołowych producentów komputerowego sprzętu w świecie.
Obudowa Obsidian Series 700D została wykonana w całości ze stali. Charakterystyczny jest jej styl. Wszystkie krawędzie wykończono ostro, brak jakichkolwiek dodatków nadających obudowie dynamicznego kształtu. Po oczach bije prostota wykonania. W tym przypadku jednak "skromna" szata skrywa demona. To obudowa dla sprzętu najwyższej klasy High-End.
Corsair Obsidian Series 700D, niczym trumna, zresztą tak też wygląda, spowita jest mrocznym klimatem. Sam wygląd przyprawia o dreszcze. Niemalże bije od niej chłód. Tak jest również w sensie fizycznym, albowiem czegoż innego można spodziewać się po litej stali. Frontowa ściana obudowy wyróżnia się od pozostałych powierzchni jedynie przesłonkami sześcioma przesłonkami, z czego pięć, to zatoki 5,25", zaś jedna, to maskownica panela przedniego wejść/wyjść. Tutaj tez ulokowano przycisk "Power" oraz "Reset". Ciekawostką jest fakt, że zarówno na ścianie frontowej, jak i na lewej ścianie bocznej nie uraczymy żadnych wlotów powietrza sugerujących miejsca montażowego wentylatorów. Takowe spostrzeżemy jedynie na ścianie górnej obudowy. Wygląd oraz pierwsze domysły są zwodnicze, albowiem obudowę charakteryzuje między innymi zaawansowany system chłodzenia.
Wewnątrz znajdziemy miejsca na aż siedem wentylatorów 120 milimetrowych, z czego w kliku pozycjach zmieścimy jednostkę o średnicy 140 milimetrów. Bagatela, aż trzy wentylatory 120mm możemy zainstalować na górnej ścianie obudowy. Te będą wydmuchiwać ciepłe powietrze z wnętrza. Klasycznie jeden wentylator znajduje się na ściance tylnej, jeden na powierzchni dolnej (zasysający), zabezpieczony filtrem przeciwkurzowym, kolejny w sekcji dysków twardych, ostatni zaś w strefie karty graficznej.
Jedną z cech Corsair Obsidian Series 700D jest schemat rozmieszczenia sześciu dysków twardych. Cztery z nich usytuowane są pionowo w poprzek, zaś dwa kolejne poziomo w poprzek obudowy. Pomiędzy nimi znajduje się wspomniany wcześniej wentylator. Obudowa przystosowana jest do najdłuższych gabarytowo karty graficznych na rynku klasy High-End. Długość takich kart często sięga, a nawet przekracza 300 mm. Na wysokości procesora znajdziemy specjalna klapkę, po otwarciu której będziemy mieli swobodny dostęp do montażu coolera procesora.
Całość jest wręcz perfekcyjnie wykonana. W konstrukcji każdego elementu użyto wysokiej jakości stali, przez co obudowa ważyć będzie bardzo dużo. Niestety wpłynie to także na cenę Obsidian Series 700D. Wszystkie komponenty od napędów optycznych, poprzez dyski twarde 3,5", 2,5" po zasilacz zamontujemy bez dodatkowych narzędzi.
Źródło:
Corsair