Logowanie
 Firma Genius wprowadziła na rynek kolejną serię sprzętu komputerowego
Od pewnego czasu tajwańska firma Genius częstuje nas porządnymi porcjami nowego peryferyjnego sprzętu komputerowego. Tym razem są to słuchawki Genius GHP-i200, głośniki systemu surround 5.1 - Genius SW-5.1 1505 oraz stereo - Genius SP-S105, klawiatury ultra-slim Genius SlimStar S325 oraz Genius SlimStar 150, kamerki internetowe Genius Eye 312S oraz Genius IPCam 310R, myszki mini dla notebooków Genius Micro Traveler 900BT oraz Genius Micro Traveler 300, jak również dekoder telewizyjny Genius TVGo DVB-T33.

Genius GHP-i200, to sportowe, dyskretne, douszne słuchawki stereofoniczne z głośniczkami o średnicy wynoszącej 9 milimetrów, cechującymi się wysoką czułością 104dB, interpolacją 16 Ohmów oraz pasmem przenoszenia 20Hz - 20,000Hz. Na końcu 1,2 metrowego przewodu znajduje się uniwersalna pozłacana wtyczka 3,5mm umożliwiająca podłączenie słuchawek zarówno do iPhone'a oraz iPoda, jak i do konwencjonalnych urządzeń audio ze standardowym gniazdem żeńskim mini-jack. W zestawie znajdziemy pokrowiec na nasze słuchawki oraz trzy douszne gumeczki o rozmiarach L, M i S.

Na rynku pojawiły się również dwa nowe zestawy głośników od Genius. Bardziej rozbudowanym fizycznie jest zestaw systemu surround sound 5.1 Genius SW-5.1 1505. Pięć kolumn satelitarnych, jak i subwoofer niskotonowy dysponują głośnikami o średnicy 76 milimetrów, co przekłada się na łączną ich moc sięgającą 47W, przy 17W głośnika basowego, który wykonany został z drewna. Pasmo przenoszenia zestawu waha się w przedziale 20Hz - 20,000Hz, a stosunek sygnału do szumu (Signal-to-Noise ratio) jest większy od 85 decybeli. SW-5.1 1505 to głośniki idealne dla komputerów klasy PC, jak i stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Dzięki specjalnemu potencjometrowi umieszczonemu na przewodzie możemy swobodnie kontrolować natężeniem dźwięku zestawu. Regulator natężenia basów znajduje się na tylnej ściance subwoofera. Genius SP-S105 są konwencjonalnymi głośnikami stereo dla najmniej wymagających audiofilii, a w zasadzie nie audiofilii ;) Satelitki wbudowane mają 40 milimetrowe głośniki o paśmie przenoszenia 100Hz - 20,000Hz oraz stosunku sygnału do szumu nie mniejszym niż 70dB. Moc zestawu, to zaledwie 1W, tak więc zestaw zadowolić może jedynie fanatyków dźwięków systemowych oraz użytkowników, którzy nie przykładają szczególnej uwagi do jakości dźwięku.

Godnymi uwagi są dwie nowe klawiatury typu ultra-slim: Genius SlimStar S325 oraz multimedialna Genius SlimStar 150. Obie klawiatury oparte są na przewodowym interfejsie USB. Ich zaletą jest niezwykle niski profil gabarytowy, jak i niski profil klawiszy, podobny do tego stosowanego w komputerach przenośnych. Mechanizm klawiszy gwarantuje nieskazitelną ciszę podczas pisania. Dodatkowo nowe produkty z serii SlimStar są wodoodporne, co zapobiegnie ich uszkodzeniom w momencie ewentualnego wylania doń cieczy. Model SlimStar 150 posiada siedem klawiszy multimedialnych szybkiego dostępu do podstawowych elementów odtwarzaczy audio/wideo (5 klawiszy) i funkcji internetowych (2 klawisze). Obie klawiatury prezentują się bardzo dobrze. Jednym z atutów Genius SlimStar S325 jest podpórka na nadgarstki.

Najnowszymi urządzeniami w branży wskazujących są dwie niewielkie myszki stworzone z myślą o komputerach przenośnych. Świadczyć mogą o tym między innymi ich niewielkie gabaryty. Genius Micro Traveler 900BT jest myszką komunikującą się z komputerem za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth 2.0 EDR, co sprawia, że nie wymaga ona dodatkowego odbiornika sygnału podłączonego do portu USB, a jedynie ten wbudowany w naszego laptopa. Jest to trzyprzyciskowa myszka z wyłącznikiem pozwalającym na zaoszczędzenie energii akumulatorków. Jej długość, to zaledwie 74 milimetry, tak więc użytkownicy z dużymi dłoniami mogą mieć problemy ze stabilnym uchwyceniem jej ;) Genius Micro Traveler 300 to w zasadzie siostrzyczka bliźniaczka opisanego wyżej modelu, z jedną zasadniczą jednak różnicą. Model Micro Traveler 300 oparty jest na przewodowym interfejsie USB. Poza tym to wciąż mini-myszka z trzema przyciskami funkcyjnymi, w tym z jednym w rolce. Obie myszki posiadają silnik optyczny o wysokiej rozdzielczości 1200dpi, co jest ich sporą zaletą.

Ofertę sprzętu obrazującego wzbogaciły dwie kamerki oparte na złączu USB. Genius Eye 312S przystosowana jest do standardowych "działań" domowych. Wbudowany mikrofon pozwoli na pełną komunikację, zarówno wizualną, jak i głosową, z naszym rozmówcą. Kamerka umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczościach 640x480, 352x288, 320x240, 176x144 oraz 160x120, gdzie przy najwyższej rozdzielczości prędkość obrazu dochodzi do 30 klatek/sekundę. Ostrość obrazu regulujemy manualnie. Pliki wideo zapisywane są do formatu WMV. Po zastosowaniu interpolacji w oprogramowaniu jakość wykonanego zdjęcia możemy zwiększyć do 8 megapikseli (3200x2400). Do zestawu dołączono oprogramowanie "CrazyTalk Cam Suite PRO" pozwalające na pełne wykorzystanie potencjału Eye 312S. Pakiet zawiera między innymi aplikację uploadującą nasze klipy do serwisu "YouTube". Do bardziej zaawansowanych operacji wykorzystamy kamerkę Genius IPCam 310R. Stworzono ją głównie z myślą monitoringu. Urządzenie zapisuje obraz w rozdzielczościach 640x480 i 320x240 do formatu MPEG-4. Nocną archiwizację materiału wideo umożliwi sensor podczerwieni (Night Vision), zaś w razie, gdy przyjdzie nam do głowy kręcenie nocnych scen akcji, bardzo przydatne okaże się sześć diod LED oświetlających filmowany obszar. Produkt jest idealny do monitorowania domu, pracy czy też innego obiektu. Technologia "Motion-detection alert" automatycznie wysyła powiadomienie w formie zdjęcia na podany adres e-mail, bądź serwer FTP. Specjalne oprogramowanie ułatwi nam połączenie z obserwowanym terytorium bez zbędnej konfiguracji routera i DNS-ów. Wystarczy login urządzenia, IP oraz hasło, aby momentalnie zobaczyć obraz monitorowanej strefy na naszym monitorze. W IPCam 310R wbudowano także mikrofon. Dodatkowym atutem kamerki jest jej niezwykle uniwersalny uchwyt mocujący w formie przyssawki. Pozwala on na nieograniczone sposoby instalacji urządzenia. W momencie, gdy powierzchnia nie pozwoli na przyssanie się kamerki, zastosować możemy wkręty.

Ostatnim urządzeniem, jakie zaprezentowała dziś tajwańska firma Genius jest dekoder telewizyjny Genius TVGo DVB-T33 do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Dekoder transmituje obraz cyfrowy do standardowych analogowych telewizorów, które fabrycznie nie pozwalają na odbiór sygnału cyfrowego. Oczywiście przesył sygnału do cyfrowego telewizora LCD i komputera PC nie jest wykluczony ;) Dekoder posiada złącze Coaxial, wyjście wideo cinch, wyjście audio stereo cinch, złącze EURO (SCART), złącze USB oraz wyjście i wejście antenowe. Zdalną obsługę urządzenia umożliwia pilot bezprzewodowy. TVGo DVB-T33 dekoduje sygnał cyfrowy do formatu MPEG II (SDTV). Zaletą dekodera jest obsługa telegazety, napisów, wielokanałowy podgląd obrazu, programowanie ulubionych kanałów oraz zabezpieczenia kontroli rodzicielskiej.

Źródło: http://geniusnet.com/
Poleć znajomym:
Poprzedni

Standard 802.11n zostanie oficjalnie zatwierdzony.
Następny

Outpost 6.7 kompatybilny z Windows 7 RC
 Reklama


 Artykuły
Polecany artykuł


Jak walczyć z pobieraczkiem? Jak odstąpić od umowy? O tym w artykule.
 Ostatnie komentarze
gryPrzez: Maciak Plock [dnia: Apr 03, 2020]
wynik jest wysoko w google, przy...
gryPrzez: MAMBA [dnia: Mar 24, 2020]
Warning: Only 61104 of 61105 MBy...
gryPrzez: Random32 [dnia: Mar 18, 2020]
Witam, u mnie na polskim Window...
gryPrzez: muffintodebil [dnia: Mar 04, 2020]
aha gosicu to niezly jestes zaaw...
gryPrzez: Maciek [dnia: Feb 20, 2020]
2 karty 512 kupione na allegro: ...
gryPrzez: xd [dnia: Feb 05, 2020]
zrobiłem sposób Vin/7 na dziesią...
gryPrzez: gtremik [dnia: Jan 25, 2020]
Dzięki seba86mu :) Działa
gryPrzez: Mirek [dnia: Jan 22, 2020]
A jest rozwiązanie dla Windowsa 10?
 Gry
Polecany artykuł


Quake

Klasyk FPS w wersji flash.
 Programy
Polecany artykuł


Tapin Radio Darmowa aplikacja służąca do słuchania i nagrywania radia internetowego
 Recenzje
Polecana recenzja


Sleeping Dogs
Policjant pod przykrywką rozpracowuje Triadę.
 Facebook