Tajwańska firma Genius wprowadziła na rynek serię trzech tunerów telewizyjnych, z czego dwa: Genius TVGo A03X i Genius TVGo C03 oparte są na interfejsie USB 2.0, zaś trzeci, Genius TVGo A12, na złączu PCI. Opiszę pokrótce trzy nowowydane modele.
Genius TVGo A03X jest typowym tunerem analogowym, który za pomocą dołączonej do zestawu anteny teleskopowej przechwytuje sygnał analogowej telewizji naziemnej. Interfejs urządzenia oraz gabaryty przypominające pamięć USB pozwalają na skorzystanie z niego w praktycznie każdej sytuacji zarówno w komputerze typu PC, jak i komputerach przenośnych typu notebook czy netbook. Wystarczy wolny port USB, z którego TVGo A03X jest również zasilany. Produkt oferuje nagrywanie w czasie rzeczywistym materiału do formatu MPEG 1/2/3 oraz, , co jest jego ogromną zaletą, do formatu H.264 (MPEG 4), co przykładowo pozwoli na późniejsze odtwarzanie filmów w takowym formacie w konsoli PSP czy iPodzie. Ponadto możliwy jest wybór formatu obrazu spomiędzy standardowego 4:3 i panoramicznego 16:9.
Tuner
Genius TVGo C03 przewyższa opisanego wyżej poprzednika TVGo A03X wsparciem, oprócz telewizji analogowej (NTSC/PAL/SECAM), sygnału cyfrowego (DVB-T, 174MHz do 863.25MHz), nagrywaniem z przesunięciem czasowym (Time Shifting) oraz obsługą EPG (Electronic Program Guide - Elektroniczny Informator Programowy). Oprócz tego, tak jak TVGo A03X, i ten obsługuje cyfrowy standard H.264 i MPEG 2, tryb wyświetlania obrazu 4:3 i 16:9. Genius TVGo C03 dysponuje również funkcją automatycznego skanowania do 125 kanałów.
Trzecim i zarazem ostatnim zaprezentowanym dziś przez firmę Genius jest tuner analogowy oparty na złączu PCI,
TVGo A12. Produkt oprócz standardowej funkcji przechwytu analogowego sygnału z anteny, bądź przewodu telewizji kablowej pozwala na słuchanie radia FM. Genius TVGo A12 pozwala na zapis materiału wideo do formatu MPEG 1 (VCD), 2 (DVD), 4 (.avi). Zaletą tunera jest wsparcie funkcji S.R.P.O. (Schedule Recording in Power-Off Mode) pozwalającej na zapis wideo podczas, gdy komputer jest wyłączony, systemu dwujęzycznego (np. BTSC, EIAJ, NICAM, A2 & AM itp.). Na śledziu tunera zainstalowano wejścia: TV, wideo cinch, S-Video oraz audio cinch.
Do każdego z trzech przedstawionych tunerów dołączono oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie pełnej funkcjonalności urządzeń, niezbędne okablowanie, pilot oraz antena.
Źródło:
http://geniusnet.com/