W poprzedniej części powiedziałem co będzie nam potrzebne, instalujemy wszystko zgodnie ze swoimi preferencjami. Zapamiętaj tylko, gdzie instaluje się SDK, przyda się za chwilę.
Po instalacji trzeba przejść do pierwszego kroku i zainstalować wsparcie dla naszego SDK dla wybranych przez nas wersji systemu Android.
Jedna tu tylko uwaga, nie warto jest instalować wszystkiego jeśli to tylko ma być poznanie tego systemu. Wybierając pakiety wybierz np te zgodne z posiadanym fizycznym urządzeniem. Można oczywiście wybrać wszystko ale instalacja będzie trwała bardzo, bardzo długo. No i powiedzmy szczerze, czy ktoś jeszcze potrzebuje SDK dla wersji Android 1.6 albo te z wersji 3.x?
Tak więc, czas rozpocząć instalację pakietów. W tym celu przechodzimy do folderu, gdzie zainstalowało się nasz SDK i wybieramy aplikację SDK Manager.exe
Zaznaczamy wybrane pakiety, warto też zajrzeć do środka co się w nich instaluje. Przede wszystkim zaznaczamy SDK Platform dla danej wersji. Wybieramy też procesor ARM i/lub Intel, bo bez tego nie ruszy nasz emulator. Dodatkowo Google APIs. Przykładowe źródła można sobie odpuścić. Dla początkujących może i dobre, ale ja w sumie nawet nigdy do nich nie zajrzałem :)
Po wszystkim akceptujemy licencję i idziemy na kawę, a nawet obiad plus kawę. Instalacja na prawdę będzie długo trwała, gdyż wszystko musi się pobrać, a nawet przy szybkim łączu to i tak długo trwa.
Zabrania się kopiowania tego kursu i udostępniania poza portalem HotFix.pl
|