Obecny tydzień to tydzień nowości, zwłaszcza sprzętowych. Do akcji wkroczyła także firma AirLive z kilkoma rozwiązaniami sieciowymi dla firm. Dzisiaj przedstawię krótko trzy z nich.
Pierwszą z nowości jest 1.3 megapikselowa kamera IP z filtrem podczerwieni AirLive OD-325HD.
Została ona przygotowana w zasadzie do prowadzenia profesjonalnego nadzoru oraz ochrony obiektów. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na uzyskiwanie lepszej jakości obrazu, a także możliwość podglądu poprzez Internet. Nie mogło tutaj także zabraknąć portu PoE służącego do zasilania i przesyłania danych poprzez tylko jeden kabel Ethernet.
AirLive OD-325HD obsługuje kompresję wysokiej jakości H.264 co w ekstremalnych sytuacjach zmniejsza zajętość łącza nawet o 90 procent. Oczywiście jako profesjonalna konstrukcja kamera ta posiada solidną konstrukcję, a jej wskaźnik ochrony wynosi IP66. Oznacza to, że kamera ta może być stosowana w najsurowszych warunkach obserwacyjnych.
Ostatnią ważną cechą jest zamontowanie 24 diod LED, które pozwalają na obserwację na dystansie do 25 metrów w całkowitej ciemności.
Drugą z propozycji jest sufitowy access point PoE w postaci urządzenia AirLive N.TOP. To bezprzewodowe AP jest zdolne do pracy z prędkościami do 300 Mbps. Dodatkowy port IEEE 802.3af PoE umożliwia nam rozszerzanie już istniejącej infrastruktury sieciowej bez dodatkowego okablowania.
Dodatkową funkcją tego urządzenia jest możliwość rozszerzania już istniejącej sieci WiFi. Sam on wyglądem przypomina klasyczny detektor dymu więc z łatwością można go wkomponować w miejscu pracy.
Dzięki bardzo mocnej antenie dalekiego zasięgu oraz funkcji MIMO może on osiągać nad wymiarową w UE moc wyjściową nawet 27 dBm. Sam on pracuje w standardzie 802.11 b/g/n.
Ostatnią z nowości jest dwuzakresowa stacja bazowa 802.11 a/b/g o nazwie AirMax DUO Lite .
Urządzenie to ma być odchudzoną wersją innego modelu AirLive Base Station. AirMax DUO Lite posiada specjalnie zaprojektowaną obudowę z zabezpieczeniem IP-65 oraz przyjazny dla użytkownika interfejs AirLogic.
Dzięki zastosowaniu dwóch nadajników dostarcza on mocy do 23 dBM. Pierwszy z nich ma za zadanie pracy w trybie 802.11a zaś drugi w 802.11 a/b/g co pozwala na tworzenie na prawdę solidnych sieci szkieletowych. Obydwa nadajniki mają po 108 Mb/s przepustowości.
Dla administratorów WISP ważną cechą będzie wbudowanie serwera autentyfikacji PPPoE dzięki czemu będą oni mogli wykorzystywać wbudowane konta lokalne i tworzyć zdalnie nowe.
AirMax DUO Lite potrafi pracować w różnych szerokościach pasma 5/10/20/40 MHz dzięki czemu można będzie się dostosować do zakłóceń w otoczeniu, dla tych którzy mają licencję na pasmo 4.9 oraz 6 GHz przygotowano funkcję Super Channel.
źródło: inf. prasowa AirLive