Spośród 1.7 tysiąca respondentów ze Stanów Zjednoczonych będących specjalistami z IT, 93% z nich pozytywnie odniosła się do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.
37% z nich wyraża "pełne zadowolenie" z Windows 7, zaś 56% "częściowe". Co piąty respondent uważa, że wprowadzenie nowego systemu ma na celu przyspieszenie zwykłego sześcio- miesięcznego cyklu modernizacji floty komputerów korporacyjnych. Z tego też powodu 10% ankietowanych stwierdziło, że ich firmy już zakupiły komputery z preinstalowaną siódemką.
Eksperci twierdzą, że w tej chwili Windows 7 w dużej mierze stanowi główny koszt w wydatkach na IT. 26% respondentów potwierdziło plany na następny kwartał związane ze wzrostem kosztów na produkty Microsoftu. Dla porównania wskaźnik ten w sierpniu wynosił 16% zaś w lutym tylko 10%.
Sukces Windows 7 nie wywołał z kolei żadnych szkód konkurencji jakim jest Apple. Tutaj nadal 10% zamierza kupić nowego MacBooka, zaś 7% stacjonarny komputer typu Mac.
W kolejnych kwartałach zainteresowaniem przedsiębiorstw powoli zacznie cieszyć się planowany na czerwiec pakiet biurowy MS Office.
Źródło: compulenta |