Do końca kwietnia tego roku na rynku pojaw się obudowa Thermaltake Element V NVIDIA Edition, która jak sama nazwa wskazuje dedykowana będzie dla konfiguracji sprzętowych wyposażonych między innymi w wysokowydajne karty graficzne oparte na rdzeniach graficznych NVIDIA GeForce, co jest oczywiście swego rodzaju zabiegiem marketingowym mającym na celu wzajemne wypromowanie przez sobie obu firm. Obudowa bez problemu obsłuży karty graficzne ATI Radeon.
Korzystając z oficjalnej premiery kart graficznych z serii NVIDIA GeForce GTX 480 oraz NVIDIA GeForce GTX 470, która miała miejsce w ubiegłą sobotę, Thermaltake dedykuje obudowę właśnie pod te układy, co nie jest zabiegiem chybionym, albowiem obudowa jest znakomicie przystosowana dla kart, których długość przekracza 300 mm, a wydzielane przez nie ciepło zdecydowanie wykracza poza standardy, a takimi kartami są właśnie GTX 480 i GTX 470.
Konstrukcja wnętrza obudowy pozwala na bezproblemowe zestawienie układów graficznych klasy Ultra-High Performance w tryby 3-Way oraz 4-Way SLI, jak również CrossFireX. Ponadto rozważnie przemyślano system wentylacyjny obudowy, którego zadaniem jest odprowadzenie na zwenątrz ogromnych pokładów ciepła wydzielanego przez takie konfiguracje sekcji graficznej. Ogromną zaletą Thermaltake Element V NVIDIA Edition jest system wentylatorów składających się na fabryczne wyposażenie obudowy. We wenętrzu znajedziemy potężne wirniki o śrenicu 200 oraz 230 milimetrów (góra, bok) firmy Colorshift, a także dwa wentylatory o średnicy 120 milimetrów (przód, tył). Kolejną z zalet produktu jest bogato wyposażony panel kontrolny obudowy. Oprócz między innymi czterech portów USB zaintsalowano tam potencjometr regulacji obrotów wentylatorów oraz przełącznik barwy ich podświetlenia.
Z racji tego, iż Thermaltake Element V NVIDIA Edition jest obudową typu Full-Tower, w jej wnętrzu, a konkretnie w zatokach zewnętrznych 5,25" zmieścimy aż pięć urządzeń tego typu, zaś w kolumnie zatok wewnętrznych zarezerwowano miejsce dla szęściu dysków twardych HDD 3,5" oraz jednego 2,5" typu SSD.
Źródło: Thermaltake Technology |