Tajwańska firma Thermaltake Technology uzupełniła swój asortyment o charakterystyczną, żeby nie powiedzieć wręcz rewolucyjną obudowę Thermaltake V9 BlacX zgodną ze standardem Midi-Tower. Obudowa na pierwszy rzut oka wygląda na charakterystyczną dla tego producenta: efektowna i funkcjonalna, a zarazem skromna. Jest jednak element, który sprawia, że to pierwsza tego typu obudowa na rynku, mianowicie na jej powierzchni górnej usytuowano stację dokującą dla 3,5 calowych oraz 2,5 calowych dysków twardych opartych na interfejsie SATA. Czymś szczególnym jest także potężny 230 milimetrowy wentylator umieszczony tuż za stacją.
Thermaltake V9 BlacX wykonano w większości ze stali SECC. Frontowa ściana, to klasyczne zestawienie dziurkowanych przesłonek zatok zewnętrznych 5,25" oraz 3,5" na napędy optyczne, wychodzące z mody stacyjki dyskietek lub na nowoczesne dotykowe panele kontrolne zarządzające wewnętrznym systemem chłodzenia. Tuż przy ziemi spogląda na nas niebieskie światło emitowane przez diody LED 120 milimetrowego wentylatora zasysającego powietrze do wewnątrz budy, a zabezpieczonego filtrem przeciwpyłowym zamocowanym na specjalnych drzwiczkach uchylnych ułatwiających jego wymianę.
Powierzchnia górna prezentuje się wręcz wzorowo. Podświetlane charakterystycznymi niebanalnymi kontrolkami przyciski "Power" i "Reset" naprawdę cieszą oko i nadają klimat obudowie. Kilka centymetrów dalej w rządku rozmieszczono gniazda panelu zewnętrznego wejść/wyjść, a wśród nich: 2x mini-jack (słuchawki, mikrofon), USB 2.0 oraz USB 3.0 SuperSpeed. W delikatnym zagłębieniu nieznacznie dalej nasza wisienka z tortu urodzinowego - stacja dokująca ;) To nic innego jak gniazda sygnałowe i zasilające SATA ukryte pod automatyczną zapadką. Dysk twardy do stacji wsuwamy pionowo. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, jednakże wykorzystanie jego zalet może być w wielu przypadkach utrudnione, a to dlatego, że w przypadku, gdy obudowa ukryta jest w ciasnym biurku dostęp do stacji dokującej jest wręcz niemożliwy.
Lewa ścianka obudowy to niemalże w całości przezroczysta pleksi, która pozwala na swobodny wgląd do wnętrza Thermaltake V9 BlacX. A wnętrze klasowe. Beznarzędziowa instalacja napędów i dysków twardych, to już w dzisiejszych czasach standard, co można także powiedzieć o dolnym umieszczeniu zasilacza. Sekcja na karty graficzne bez problemu zmieści układy klasy High-End o długości płytki PCB do 315 mm. Wysokość coolera procesora CPU może mierzyć aż 165 mm.
System chłodzenia Thermaltake V9 BlacX:
● Front: wentylator 120 mm (opcja 140 mm), podświetlanie LED niebieskie, hałas: 16dB(A), prędkość: 1000 RPM
● Góra: wentylator 230 mm, hałas: 14 dB(A), prędkość 800 RPM
● Tył: wentylator 120 mm, hałas: 17 dB(A), prędkość 1300 RPM
Źródło:
Thermaltake Technology