Dobrze znane wszystkich Patch Tuesday przynoszące aktualizacje czasem przynosiły z sobą niespodziany z powodu niedopracowanych aktualizacji.
Statystyki przedstawione przez Thierry Paquay managera w Microsoft Customer Experience Engineering pokazują, że niektóre aktualizacje wymagają dopracowania oraz ponownego wydania poprawki naprawiającej problemy.
W poprzednim roku 87 procent wydanych aktualizacji dla Windows oraz Internet Explorera zostało wydanych z sukcesem. Instalacja tych łatek nie przysporzyła użytkownikom problemów.
W pozostałych 13 procentach przypadków niepowodzeń aktualizacji firma przyjrzała się zgłaszanym problemom wydając kolejną wersję czy naprawiając występujące problemy.
W 2014 roku Microsoft wydał 86 poprawek co oznacza, że 11 z nich okazały się pechowe. Statystycznie raz w miesiącu wydawane aktualizację prowadziły do problemów. Warto zauważyć, że problemy nie występują u wszystkich użytkowników więc przeciętny użytkownik rzadziej ma problemy związane z aktualizacjami systemu.
Źródło: softpedia.com |
Dobra rada:
1. całkowite wyłączenie aktualizacji ponieważ obciążają pamięć, procesor oraz łącze.
2. czekanie za opinią czy są jakieś problemy.
3. wcześniejsze zapisanie punktu przywracania systemu pomimo tego że podczas aktualizacji jest zapisywany.
4. aktualizacja przez Windows Update
Wadliwe aktualizacje które powodują poważne problemy powinny być poprawione w przeciągu kilku dni lub tygodnia
a nie dopiero za miesiąc czasu